Haber

Akçay Pazaryeri’ne bakım

Edremit Belediyesi tarafından Akçay Mahallesi’nde ki kapalı pazaryerini çatısı bakıma alındı. Yaklaşık 25 yıl evvel yapılan pazaryerinin çatısı Lider Selman Hasan Arslan’ın talimatı ile yenileniyor.

Edremit’in Akçay Mahallesi’nde ki yaklaşık 25 evvel yapılan kapalı pazaryerinin bozulan ve esnafların şikayetlerine bahis olan çatısında bakım ve tamirat çalışmalarına başlandı. Lider Selman Hasan Arslan’ın talimatı ile Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda bin metrekare kapalı alanda vakitle hava şartları nedeniyle bozulan, kırılan çatı kaplamaları ile yenileri ile değiştiriliyor. 10 gün içerisinde bitirilmesi planlanan çalışmalar sonunda kapalı alan kurak ve pak hale getirilecek.

Vatandaş ve esnaf rahat edecek

Edremit Belediye Lideri Selman Hasan Arslan, Akçay Pazaryeri’nin halkın muhtaçlıklarını karşılayan değerli yerlerden olduğunu belirterek “Pazaryerinde yaşanan sıkıntıları gidermek için çalışmalara başladık. Kısa süre içerisinde bitirerek hem esnaflarımızın hem de vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir ortamda alışverişlerini yapabilecekleri bir mekan haline getireceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu