Haber

Burdur Valisi, Salda Gölü çevresinde bisiklet turu organizasyonlarına ev sahipliği yapmayı hedefliyor

Burdur Valisi Türker Öksüz, Salda Gölü çevresine 15 kilometrelik ortak bisiklet yolu yaptırdıklarını, göl çevresindeki yolu tamamlayarak ulusal ve uluslararası bisiklet etkinliklerine ev sahipliği yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Burdur İl Özel İdaresi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Vali Öksüz, İl Özel İdaresinin altyapı, üstyapı, eğitim, sağlık, kültür, turizm, spor ve sosyal alanlarda vatandaşların hayatına dokunan değerli hizmetleri hayata geçirdiğini belirtti. kırsal ve kentsel alanlarda.

Geçtiğimiz yıl yaklaşık 250 milyon lirası altyapı, 316 milyon lirası üstyapı olmak üzere toplam 566 milyon liralık yatırım harcadıklarını kaydeden Öksüz, Salda Gölü çevresindeki mevcut yolun 15 kilometrelik bölümünü ortak bisiklet yoluna dönüştürdüklerini söyledi. İl Özel İdaresinin kaynakları.

Öksüz, “Hedefimiz Salda Gölü çevresindeki bisiklet yolunu tamamlayarak burada ulusal ve uluslararası bisiklet turu organizasyonlarının yapılmasını sağlamak. Türkiye Bisiklet Federasyonu ile de görüştük. Yetkililer buraya gelip inceleme yaptılar, ilk izlenimleri olumlu oldu. . Onların görüşleri doğrultusunda organizasyonlar yapmayı hedefliyoruz.” dedi.

“Kapalı sistem tarımsal sulamada 53 milyon metreküp su tasarrufu sağlandı”

Kentin kalkınmasına katkı sağlamaya devam edeceklerini belirten Öksüz, şöyle devam etti:

“Tarımsal sulamada kapalı sisteme öncelik vererek çalışmalarımızı yürütüyoruz. 2023 yılında 83 bin metre kapalı tarımsal sulama hattı, son yirmi yılda ise 614 bin metre kapalı tarımsal sulama hattı inşa edildi. Bu yatırımla birlikte; Kapalı sistem sulamada 53 milyon metreküp su tasarrufu sağlandı. 2005-2023 yılları arasında il genelinde altyapı inşa edildi. “Bugünkü yatırımların toplam maliyeti 4 milyar 374 milyon 460 bin lira. Burdur Gölü kenarında bir çekim merkezi oluşturma yönünde de proje çalışmalarımız var. Bunlara ara verdik, 2024 yılında da titizlikle çalışacağız ve inşallah o projeleri de hayata geçireceğiz” dedi.

Toplantıya İl Özel İdare Genel Başkanı Asım Ertilav ve İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu