Haber

Canlı yayında ‘FETÖ Bey’ diyen Babacan, tepkiler sonrası açıklama yaptı: Dil sürçmesi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da Halk TV’de Şirin Payzın’a konuk oldu. Payzın, Babacan’a Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin ortaya attığı FETÖ iddialarını da sordu. Babacan, İnce’nin iddialarını yalanladı ve FETÖ elebaşı Fetullah Gülen için “Sayın FETÖ” ifadesini kullandı.

“İDDİA’NIN MÜŞTERİ OLDUĞUNU İSPATLAYAMIYORLAR”

Babacan, “Bu FETÖ iddiaları, bunlar tamamen yalan. Yıllardır bu işin içinde olan biri olarak. Bir de bu 6’lı tablo ve Millet İttifakı sürecinde olan kişiler olarak FETÖ Bey, Sayın FETÖ, Sn. İnce şimdi FETÖ’yü düşünüyor mu?”Hakkında sosyal medyada dolaşan bir sürü görüntü var. Yani Gülen Bey’i süslediği bir sürü video var. 17 Aralık sonrası görüntüler de var. Şimdi FETÖ iftirası atıyor. İddiasını ispatlayamayana iftiracı denir” dedi.

“TOPLAM DİL DEĞİŞİMİ”

Babacan, sözlerinin sosyal medyada tepki çekmesi üzerine programda “dil sürçmesi” açıklaması yaptı. Babacan, “Tam bir dil sürçmesidir, terör örgütünün başı için ‘namus’ tabiri kullanmak mümkün değildir. Sayın İnce’nin yerine bu sözler tam bir dil sürçmesidir.”

İNCE’DEN JET PAYLAŞIMI

Sosyal medyada Babacan’ın “FETÖ’cü bey” dediği paylaşımda bulunan İnce, “Babacan, FETÖ’yü öven çok videom olduğunu söyledi. Bu çok şakacı arkadaş benim FETÖ’yü öven bir fotoğrafımı paylaşabilir mi? Onun övdüğü videoları paylaşmayacağım. ama bugün neden ‘Sayın Gülen’ dediğini açıklasın. Ne dedik, dil kalbin tutsağıdır” dedi.

“LAF RACE İLE ZAMAN KAYBETMEYECEĞİZ”

Babacan, olayla ilgili sosyal medyadan bir paylaşım yaptı. Babacan, “Bir dil sürçmesinden ekmek arayan arkadaşlar: Hemen ardından düzeltmeler yapmama rağmen durumların bu kadar ucuz yollara başvuracak kadar kötü olduğunu anlıyorum. Ama laf yarışında vakit kaybetmeyeceğiz. 14 Mayıs’tan sonra bu kadar ucuz işlere ihtiyacınız olmayacak merak etmeyin.” söz konusu.

doganhisar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu