Haber

Diyarbakır’da Dicle Nehri Kenarına Kurulan Çadır Kent Kaldırıldı

MEHMET MUCAHİT CEYLAN

Diyarbakır Türkiye’de depremzedeler için Dicle Nehri kıyısına kurulan ve 15 Mart’ta yaşanan sel felaketinde boşaltılan çadırkent kaldırılıyor. Çadırların söküm işlemi askerler ve bekçiler tarafından yapılıyor.

Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların ardından Diyarbakır Dicle Nehri kıyısına kurulan ve 4 bin 200 çadırdan oluşan çadırkent kaldırılıyor. TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu’nun nehir kıyısında yer alması nedeniyle yüksek risk taşıdığı ve su baskınlarına maruz kalabileceği yönündeki uyarılarına rağmen kurulan çadırkent, 15 Mart’ta yaşanan sel felaketlerinde su baskınına maruz kalarak boşaltıldı. . Diyarbakır Valiliği’nin tahliyenin tedbir amaçlı ve geçici süre için yapıldığını belirten açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Meteorolojik veriler ışığında önlem olarak Silvan yolu üzerindeki çadırkentte bulunan depremzedelerin geçici olarak Yeşilay Rehabilitasyon Merkezi’ne yerleştirilmesine karar verilmiş olup, belediyemizin koordinasyonunda ilgili kurumlarımız tarafından vatandaşlarımızın tahliyesi devam etmektedir. Hava şartlarının normale dönmesinin ardından vatandaşlarımız çadırkente yerleştirilecek.”

SÖKME İŞLEMİNİ ASKERLER YAPAR

çadır şehir bugün asker ve bekçiler tarafından sökülmeye başlandı. Sel felaketinde çadırkentte tahliye edilen depremzedeler yurtlara yerleştirildi. AFAD yetkilileri, depremzedelerin Diyarbakır’da üretimi devam eden konteyner kente yerleştirileceğini bildirdi.

Kaynak: ANKA / Yerel

derbenthaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu