Haber

Esenyurt’ta Kuryenin Telefonu Çalındı

Esenyurt’ta sipariş teslimi için bir binaya giren kuryenin motosikletinde bıraktığı cep telefonunu kimliği belirlenemeyen bir kişi çaldı. Olayın ardından kurye durumu polis ekiplerine şikayet ederken, o anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Olayla ilgili konuşan kurye Fırat Parim, “Siparişi aldıktan sonra aşağı indiğimde telefonumun kayıp olduğunu fark ettim. 20 bin TL kaybım var.”

Olay, dün saat 17.40 sıralarında Yenikent Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre cadde üzerindeki bir apartmana yemek sipariş etmek için gelen kurye Fırat Parim, telefonunu motosikletin üzerine bırakıp evine gitti. O sırada yolda yürüyen kimliği belirsiz kişilerden biri motosikletin üzerindeki telefonu gördü. Hırsız telefonu tutucudan alıp cebine koydu ve yoluna devam ederek ortadan kayboldu. O sırada apartmandan motosikletiyle dönen kurye, telefonunun kaybolduğunu görünce şok oldu. Kurye, yakındaki bir marketin güvenlik kamerasını inceleyerek hırsızlar hakkında polise şikayette bulundu. O hırsızlık anları marketin güvenlik kamerasıyla saniye saniye kaydedildi.

Olayı anlatan kurye Fırat Parim, “Kurye olarak çalışıyorum. Bu binaya sipariş getirdim. Onu çıkarıp takmak istemedim, bu yüzden bir şey olursa diye telefonumu motosikletimde bıraktım. Siparişi aldıktan sonra aşağı indiğimde telefonumun kaybolduğunu fark ettim. Caddenin karşısındaki markette güvenlik kamerası vardı. Oradan izlediğim kadarıyla. “Girdiğimde iki kişi yanıma geldi ve Telefonumu tutucudan çıkardım ve devam ettim. 20 bin TL kaybettim. İş yerinden bana ulaşamadıkları için market sahibinin telefonundan aradım. Polis gruplarına şikayette bulunacağım” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu