Haber

Gaziantep’te Vergi Dairesi personeline ‘metaverse’ konferansı

GAZİANTEP (İGFA) – Dijital ihtilal olarak nitelendirilen ve büyük bir potansiyel oluşturan metaverse çalışmaları ve inovasyonun günlük hayattaki kıymetinin anlatıldığı konferans, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Daire Lideri Meryem Arslan tarafından hazırlanan sunumla anlatıldı.

Konferansın birinci kısmında inovasyonun tipleri, süreci, teknolojiyle temasları, vergi dairelerinde yapılan olumlu inovasyon çalışmalarının örneklerine yer veren Arslan, metaverse hakkında tanımlamaları, özelliklerini ve dünyada kamu ile özel kesimin yaptığı bu bahisteki çalışmaları anlattı.

Arslan, metaverse dünyasının birçok yenilik getireceği, bilhassa eğitim alanında büyük bir atılım yaşatacağı ve ilerleyen yıllarda gelir hacminin artacağını vurguladı.

Arslan, metaverse dünyasının finans alanında oluşturduğu potansiyeli çalışanlara aktarırken, metaverse ve güvenlik, getirebileceği aksilikler, kripto para, NFT, vergilendirme ve Türkiye’de bu hususlarla ilgili mevcut maddelere da değindi.

Gaziantep Vergi Dairesi Lideri Mehmet Tarık Törer de konferansta yaptığı konuşmada Türkiye’nin metaverse dünyasına ticari ve yatırım gözüyle bakıldığını, metaverse dünyasının ne vaat ettiği ve ne üzere yenilikler getireceği konusunda bilgi sahibi olunması gerektiğini belirtti.

Konferansın sonunda Törer, günün anısına Meryem Arslan’a çiçek ve plaket takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu