Ekonomi

Gryphon Digital Mining bitcoin madenciliği verimliliğinde rekor kırdı

LAS VEGAS – Karbon nötr operasyonlarıyla bilinen bir bitcoin madencilik firması olan Gryphon Digital Mining, Inc. (NASDAQ:GRYP), Şubat 2024 için kendi kendine madencilik hash gücünde yeni bir zirveye ulaştığını bildirdi. Şirket, Şubat ayındaki ortalama bitcoin fiyatına göre yaklaşık 2,6 milyon dolar değerinde yaklaşık 52 bitcoin üretti.

Gryphon’un kendi madencilik operasyonları 45 BTC’ye katkıda bulunurken, bitcoin madenciliği telif ücretlerinden 7 BTC daha geldi. Şirketin kendi madencilik hash gücü saniyede 911 petahash (PH/s) gibi rekor bir ortalamaya ulaşarak saniyede yaklaşık 1,3 exahash (EH/s) toplam atfedilebilir hash gücüne katkıda bulundu. Ayrıca Gryphon, Ocak ayındaki 67 BTC/EH’lik sektör lideri performansının ardından 57 BTC/EH’lik bir bitcoin verimliliği elde etti.

Gryphon CEO’su Rob Chang, şirketin performansıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Şubat ayı Gryphon için güçlü bir ay oldu çünkü kendi kendine madencilik hash gücümüzde tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşırken 2,6 milyon dolar değerinde bitcoin kazandık.”

Ayrıca, Mart ayında 60.000 $’ı aşan bitcoin fiyatlarındaki mevcut artış nedeniyle daha fazla getiri için iyimserliğini dile getirdi.

Gryphon’un operasyonel verimliliği, Eylül 2021’de faaliyete başladığından bu yana sürekli olarak yüksek oldu ve benzerleri arasında bitcoin verimliliğinde sık sık birinci sırada yer aldı veya birinci oldu. Şirketin odak noktası, özellikle Nisan 2024’te beklenen bitcoin yarılanması ışığında, düşük operasyonel maliyetleri ve yüksek verimliliği sürdürmek olmaya devam ediyor.

Şirketin genişleme planları arasında birleşme ve satın almaların yanı sıra en yeni nesil madencilik ekipmanlarının satın alınması da yer alıyor. Gryphon’un ayrıca Roth 36. Yıllık Konferansı ve LD Micro Invitational XIV de dahil olmak üzere çeşitli konferanslara katılması planlanıyor.

Gryphon, karbon-negatif bir stratejiye geçiş hedefiyle sürdürülebilir bitcoin madenciliğinde lider olmakla gurur duyuyor. Rapor edilen bilgiler Gryphon Digital Mining, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu