Haber

İnegöl’de Mart Karına Anında Müdahale

Hava sıcaklıklarının ani düşmesiyle İnegöl’de bugün yağan kar sonrası kırsal kesimler beyaza büründü. 9 ekiple harekete geçen İnegöl Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yollara hızla müdahale etti. Kırsal kesimde kapalı yol yoktur.

Meteorolojinin günler önce duyurduğu soğuk hava dalgası İnegöl’de dün geceden itibaren etkisini göstermeye başladı. Sabah saatlerinde merkezde, gece ise yüksek kesimlerde ara sıra kar yağışı oldu. İnegöl’ün kırsal kesimleri bahar karlarıyla birlikte beyaza büründü. Bu tarafta kar yağışını bekleyen ve hazırlıklarını yapan İnegöl Belediyesi ekipleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin takviye kuvvetleriyle ulaşımda aksama olmaması için yollarda kar küreme çalışmalarına devam ediyor.

KAPALI YOL YOK

Özellikle kırsal kesimlerde etkili olan kar yağışının ulaşımı aksatmaması için gruplar hızla bölgeye indi. 9 bölgede daha tedbirli olan İnegöl Belediyesi’nden 7 grup ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden 2 grup, kırsal mahallelerin yollarını sürekli açık tutuyor. İnegöl’de devam eden çalışmalar ile şu anda kapalı olan veya ulaşımın aksadığı bir köy yolu yok.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu