Haber

İnşaat halindeki metro hattı için açılış töreni düzenleyen İmamoğlu’na sert tepki

Seçimlere günler kala İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun akılalmaz adımı gündeme bomba gibi düştü.

2019’daki tartışmalı yerel seçimden bu yana hizmet ve proje üretmek yerine algı belediyeciliğine soyunan CHP’li İmamoğlu, yeni bir algı operasyonuna girişti.

Bu 5 yıllık süreçte, yanan yüzlerce İETT otobüsleri, çalışmayan yürüyen merdivenler, arızalı akbil dolum cihazları, çalışması bitmeyen asansörler, sinyalizasyonu bozulan metro seferleri ve sürekli bozulan metrolar İstanbullular için büyük bir çileye dönüştü.

Buna rağmen tatilinden ödün vermeyen İmamoğlu dönemin sonuna gelmesiyle birlikte algı ve sosyal medya belediyeciliğine hız verdi.

İMAMOĞLU, İNŞAAT HALİNDEKİ SANCAKTEPE-SULTANBEYLİ METRO HATTI İÇİN AÇILIŞ TÖRENİ DÜZENLEDİ

Polemikler ve tahrif edilmiş gerçek dışı bilgiler üzerinden siyaset yürütmesiyle bilinen Ekrem İmamoğlu bugün kaba inşaatı dahi bitmeyen Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Hattı için “açılış” töreni düzenledi.

SULTANBEYLİ ADAYI TOMBAŞ SERT İFADELER KULLANARAK İNŞAATIN GÖRÜNTÜSÜNÜ PAYLAŞTI

CHP’li İmamoğlu’nun “5 yılda tamamen açacağı sözüne” rağmen hattın yarım bırakıldığı dron görüntüleriyle belgelendi.

2019’daki seçim vaatleri ile ilgili “hatırlamıyorum” demesiyle son günlerde tartışma konusu olan İmamoğlu’na Cumhur İttifakı Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı Ali Tombaş sert tepki gösterdi.

Tombaş, sosyal medya hesabından paylaştığı görüntüler eşliğinde şu ifadelerle İmamoğlu’na yüklendi:

“Sultanbeyli Metrosu açılmadı. İnşaatı da bitmedi, trafik çilesi de. İşte anlık görüntü CHP’li İBB yönetiminin 5 yılda tamamen açacağı sözünü verdiği metro hattı yarım kaldı.

Gerçi; söz verilip tutmadıkları, yarım bıraktıkları, hatta hatırlamadıkları o kadar çok iş var ki İnşallah 1 Nisan’dan sonra Murat Kurum Başkanımızla, Sultanbeyli metromuz başta olmak üzere yarım bırakılan projeler hızla tamamlanacak, İstanbul hakettiği eser ve hizmet belediyeciliğiyle yeniden kavuşacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu