Haber

MHP lideri Bahçeli’nin sözleri salonu ayağa kaldırdı: Ölünüzü dirinizi, bir gün hepinizi müstahak olduğunuz sonuçlarla yüzleştireceğiz

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin küme toplantısında gündeme ait değerli değerlendirmelerde bulundu. MHP önderi Bahçeli’nin hedefinde dün Karkamış’a roketli taarruz düzenleyen teröristler de vardı. Terör örgütleriyle uğraşın aralıksız süreceğini belirten Bahçeli, “Teröristlere ve destekçilerine sesleniyorum; ölünüzü dirinizi, bir gün hepinizi müstahak olduğunuz sonuçlarla yüzleştireceğiz” dedi. Bahçeli’nin bu sözleri salonda büyük alkış aldı.

“İÇİŞLERİ BAKANIMIZA SALDIRANLAR ALÇAKTIR”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik hakaretlere de reaksiyon gösteren Bahçeli, “İçişleri Bakanımıza alçak diyen, haksız suçlamalarda bulunan PKK/YPG ismine saldıran terörist düzeylerin topu alçaktır, namerttir. TSK’ya iftira atanların alayı birden düşman saflarında paralı askerliğe talip olmuş müptezelleridir. Terör örgütlerinin sözcülüğüne meyletmek, devlete ve hükümete hakaret etmek haramzadeliktir. Zillet partilerinin neden olduğu ekonomik sızma, tehdit ve sömürme, varlığımıza yönelik tehdit, devlet kurumlarına yönelik kuşatma, ulusal yapımıza akın, inançlarımıza akınla karşı karşıyadır. Hepsini karşılamaya hazırız” ifadelerini kullandı.

“MHP ALGI OYUNLARINI BOZARAK GELİYOR”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şu şekilde: “20 Kasım 2022 Pazar günü 2023’e Doğru adıyla planladığımız Samsun toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantı yaptığımız meydanlar dolup taşmaktadır. 4 Eylül 2022 tarihinde Sivas’ta yaktığımız meşale gittiğimiz her yerde körüklenip 2023 amaçlarımıza ışıklar saçmaktadır.

Biz bu ülkeyi çok seviyoruz, her insanımızı kucaklıyoruz. Masalarda değil, meydanlardayız. Zalimlerin menüsü değil, zaferlerin meftunuyuz. MHP’ye yargısız infaza heves edenlere, demokrasinin ve sandığın kaç bucak olduğunu göstermenin azmindeyiz. Mücadelemizde kesinlikle gevşemeyeceğiz. MHP algı oyunlarını bozarak geliyor. MHP kiralık kalemlerin sahiplerini yenerek geliyor. Anket şirketlerini bozguna uğrata uğrata geliyor. Hiçbir engele takılmadan inanmış adımlarla hak ettiğimiz başarıya ulaşmak için yılgınlık göstermiyoruz.

100 yıl evvel Türkiye’yi kuran Türk milliyetçiliğinin 100 yıl sonra birebir fikirlerle Türk ve Türkiye Yüzyılını inşa ve ihyasında büyük rol oynayacağına inanıyoruz. Geleceğin harika günü Türkiye’dir. Cumhur İttifakı ise beka ufku, birlik ve beraberlik şuurdur.

“24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZÜ KUTLUYORUM”

Aklı kalemden, kalemi ahlaktan, ahlakı ilimden başka düşünmek çok zordur. Bizim inanışımızda alimin vefatıyla alemin mevti bir tutulmuştur. Ruhu büyük olanların kesinlikle rahle-i tedrisinden geçtikleri bir öğretmenleri, büyükleri, hocaları vardır. Birinci kalemi elimize aldığımızda, birinci heceyi okuduğumuzda bir süreç başlamış olacaktır. Öğretmen demek dünya demektir.

Eğitim ve öğretim dediğimiz çok boyutlu hayat gönüller ortasındadır. Öğretmeni sevmek insanı sevmektir. Öğretmenlerimiz büyük ruh mimarlarıdır. Onlara karşı kalbimiz minnet hisleriyle doludur. Öğretmenlerimize ne yapsak bin kez helal olsun diyorum, üzerimize ne düşüyorsa yapmanın kelamını veriyorum.

3 Şubat 2022’de TBMM’de kabul ettiğimiz Öğretmenlik Meslek Kanunu çok önemli bir kazanımdır. Şimdiden iyi olsun diyorum. Atanamayan hiçbir öğretmen bırakmayacağız. Fiyatlı, kontratlı hiçbir öğretmen kalmamalı hepsi takıma geçirilmelidir. Öğretmenin hayatı Türklüğün yekpare kimliğidir.

24 Kasım 1928’de ülkemizin her köşesinde millet mektepleri açılarak okuma yazma seferberliği başlatılmıştır. Millet mekteplerinin açılışı ve Atatürk’ün başöğretmenliğe başladığı gün Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Hayatını kaybetmiş bütün öğretmenlere Allah’tan rahmet diliyor, çalışan öğretmenlere hürmetler sunuyorum.

“İNSAN ÖLDÜRMEK BİR HAK DEĞİLDİR”

Sorumsuz ve problemli şahısların dürüst ve samimi olmaları hayaldir. Tutarsızlığın, ilkesizliğin, hastalıklı zihniyetlerin kıymetlerimize hücum halinde bulunmaları, karanlık bir senaryonun varlığına kanıttır. Tıpkı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklemek akıl tutulmasıdır. Tıpkı ezberleri tekrar ederek değişik manaların doğacını ummak şaşkınlık ve dağınıklıktır.

Müslüman tıpkı delikten iki kez ısırılamaz. Isırmaya çalışanların ya lisanı ya başı koparılacaktır. Hukukta hak kendi içinde kamusal ve özel haklar diye ikiye ayrılmaktadır. Hak hukuken korunan ve sahibine yararlanma yetkisi tanıyan bir bedel kavramıdır. Hak haklınındır. Hakkı adaletten ayırmak mümkün değildir.

İhanet bir hak değildir. Kötülük bir hak değildir. Cürüm işlemek bir hak değildir. İnsan öldürmek bir hak değildir. Biz kişi hak ve hürriyetine ferdî fikir özgürlüğüne bir oburunun güvenliğini ihlal etmedikçe saygılıyız. Bu haklar ferdî olmaktan çıktıktan sonra itirazımız kaçınılmazdır. Küfür bir hak değil, ahlak meselesidir. Terör ağır bir insanlık hatasıdır. Temel ve hak ve hürriyetler ekseninde mangalda kül bırakmak isteyenlerin maksadı nedir. Emperyalizmin maşası olmak, global cinayetlere sessiz kalmak bir hak mıdır?

“TERÖRİSTLERİN HEPSİNİ MÜSTAHAK OLDUĞU SONUÇLARLA YÜZLEŞTİRECEĞİZ”

Türk milleti hakkını yedirmeyecek, haksızlığa boyun eğmeyecektir. Türk milletinin her ferdi pak doğup, pak yaşamaktadır. Terörle kesintisiz gayret hakkımızdır. Tek bir teröristin yaşamasına göz yumamayız.

Pençe-Kılıç harekatı Türk milletinin tüzel bir hakkıdır. Bunun durdurulması için dünyaya davet yapan HDP, düşman bakiyesidir. Böylesi parti görünümlü örgütün siyaset hayatımızda bulunması haksızlıktır. Bu bölücü şebeke kapatılmasın da bölücülere para aktarılması devam mı etsin? AYM’nin neyi beklediğini sormayalım mı? HDP zaman ayarlı bombadır.

Buradan baktığımızda CHP’yi HDP’den, HDP’yi CHP’den ayrı tutmamız hayaldir. Öldürülen teröristlere başsağlığı dilemek, Türkiye’nin karşısında pozisyonlanmak hafif meşrepliktir. HDP ile iş tutup tıpkı emellerde bulunanlar bu sözlerimin muhatabıdır.

İçişleri Bakanımıza alçak diyen, haksız suçlamalarda bulunan PKK/YPG ismine saldıran terörist düzeylerin topu alçaktır, namerttir. TSK’ya iftira atanların alayı birden düşman saflarında paralı askerliğe talip olmuş müptezelleridir. Terör örgütlerinin sözcülüğüne meyletmek, devlete ve hükümete hakaret etmek haramzadeliktir. Zillet partilerinin neden olduğu ekonomik sızma, tehdit ve sömürme, varlığımıza yönelik tehdit, devlet kurumlarına yönelik kuşatma, ulusal yapımıza hücum, inançlarımıza hücumla karşı karşıyadır. Hepsini karşılamaya hazırız.

Teröristlere ve destekçilerine sesleniyorum; ölünüzü diriniz, bir gün hepinizi müstahak olduğunuz sonuçlarla yüzleştireceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu