Haber

Milletvekili Canbey gençlerle bir araya geldi

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, 18 yaşını dolduran ve birinci kere oy kullanacak gençleri ziyaret ederek doğum günlerini kutladı.

Canbey’in bağlantı ofisinden yapılan açıklamaya nazaran, Milletvekili Canbey, gençlerle buluşmasında, demokrasinin en temel görevi olan seçme ve seçilme hakkını edinmenin ehemmiyetine değindi.

Milletvekili Canbey, şunları kaydetti:

“İlk defa oy kullanacak olan genç kardeşlerimizi ziyaret ederek, doğum günlerini kutladık. Rabbim sağlıklı uzun ömürler versin. Gençliğin enerjisini ülkemizin yönetimine entegre edebilmek maksadıyla seçilme yaşını AK Parti olarak 18 yaşına indirdik. Bunu yapmış olmak için de yapmadık. 18 yaşında bir genç kardeşimizi Milletvekili adayı yaparak TBMM’nin en genç milletvekili yine AK Parti’mizden seçildi. Biz gençlerimizin, gençler de bizim yanımızda.”

AK Parti’nin sadece bugüne yönelik politikalar üretmediğini vurgulayan Canbey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye Yüzyılı” maksadı ile ülkenin gelecek vizyonunu da ortaya koyduğunu belirtti.

Canbey, AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığının yürüttüğü “İlk Oyum AK Parti’ye İlk Oyum Erdoğan’a” programına da katıldı.

Programdaki konuşmasında, AK Parti’nin gençlerin partisi olduğunu kaydeden Canbey, “TBMM’de 35 yaş altında 14 milletvekilimiz bulunuyor. AK Parti sayesinde gençler parlamentoda çok güçlü bir biçimde temsil ediliyor. Tekrar belediyelerde 35 yaşının altında 1472 meclis üyemizle mahallî idarelerde de gençlerimizin temsil haklarını güçlü bir biçimde koruyoruz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu