Teknoloji

Steam’de Haftanın En Çok Satanlar: CS2’yi Tahtından Eden Sürpriz Oyun!

Sizce dünya genelindeki Steam kullanıcıları bu hafta en çok neyi oynadı? Bu hafta listenin başında Counter-Strike 2’nin hakimiyetini görmeye alıştığımız sürpriz bir oyun yer alıyor.

1. Counter-Strike 2’yi listenin başında görmeye alışkınız ama bu hafta hükümdarın yerinde bir obur var!

PUBG: Battlegorunds bu hafta Steam’de 12 sıra yükselerek zirveye yerleşti. İlk kez 2017 yılında oyuncuların beğenisine sunulan ve daha sonra tamamen ücretsiz oynanabilen bir modele geçen PUBG: Battlegrounds, halen yeniliğini koruyor ve oyun, farklı etkinliklerle oyuncuların ilgisini canlı tutmayı başarıyor.

2. Madem bu oyundan bu kadar nefret ediyorduk, neden herkes onu oynuyor?

Tabii ki Call of Duty: Modern Warfare 3’ten bahsediyoruz. Listenin ikinci sırasında serinin tüm oyunlarını tek çatı altında toplayan Call of Duty yer alırken, bu oyuncuların büyük çoğunluğu Call of Duty oynuyor. : Contemporary Warfare 3 ve Warzone 2. Serinin şimdilik son bölümü olan oyunun inceleme puanları yüksek.

3. Kalıcı lider Counter-Strike 2 bu hafta şok edici bir düşüş yaşıyor.

Oyundaki bazı çelişkili konular oyuncuları üzmüş gibi görünüyor. Her zaman ilk sıralarda görmeye alıştığımız Counter-Strike 2, haftayı kendisi için radikal sayılabilecek bir düşüşle kapatıyor.

4. Steam Deck en üst sıralara geri dönenler arasında yer alıyor.

Steam kütüphanesinin neredeyse tamamını oynatabileceği iddiasıyla hayatımıza giren Valve’ın el konsolu benzeri cihazı, oyunculardan oldukça olumlu eleştirilerle karşılandı. Günümüzde yavaş yavaş yeni model söylentileri dile getirilirken ülkemizde henüz resmi olarak satışı yapılmayan Steam Deck, beş sıra yükselerek dördüncü sıraya yerleşmeyi başardı.

5. Yeni Risk of Rain Returns, ilk haftasında listeye üst sıralardan girmeyi başardı.

Roguelike türünün bilinen ve oyuncular tarafından sevilen oyunlarından biri olan Risk of Rain geri döndü! Orijinal oyunun üstüne serinin ikinci oyunundan pek çok şey ekleyen geri dönen ürün, şimdiden oldukça popüler olacak gibi görünüyor.

Listenin geri kalanı şu şekilde:

  • Apex Efsaneleri

  • Baldur’un Kapısı 3

  • Ölümcül Şirket

  • EA Spor FC 24

  • WarThunder

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu