Haber

Tekirdağ’da Hırsızlık: Evden Çalınan Para ve Eşyalar

TEKİRDAĞ’da yaşayan Cengiz Şerbetçi (42), daha önce arkadaşları aracılığıyla tanıştığı FU(35) isimli kadının evinden 4 bin 500 dolar ve eşyasının çalındığını evinin etrafındaki güvenlik kamerası görüntüleriyle ortaya çıkararak, suç duyurusunda bulundu. polise şikayet

Süleymanapaşa ilçesi Değirmenaltı Mahallesi’nde ikinci el eşya alıp satan ve dalış yapan Cengiz Şerbetçi, daha önce tanıştığı FU isimli kadının evine girip hırsızlık yaptığı teziyle polise şikayette bulundu. 4 bin 500 dolarla bazı eşyaları. 1 Ağustos’ta meydana gelen hırsızlık olayıyla ilgili olarak Şerbetçi, parası ve eşyaları çalındıktan sonra evinin etrafındaki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Görüntülerde FU’nun sabah erken saatlerde eve girerek eşyaları çamaşır sepetine koyup götürdüğü görüldü. Hırsızlığı daha önce arkadaşları aracılığıyla gelen FU’nun yaptığını belirleyen Şerbetçi, güvenlik kamerası görüntülerini de polise teslim etti. Bekar ve yalnız yaşayan Şerbetçi, FU’nun daha önce evine geldiğini ve kapının önüne sakladığı anahtarın yerini öğrendiğini belirterek, “Daldım. Dalış ve dalış yaptıktan sonra orada gördüm. Evimde, özellikle kilitlediğim dolapta 4 bin 500 dolar yoktu.” Evimdeki güvenlik kameralarını kontrol ettim. Kamera kayıtlarından görülebilmektedir. 3-4 günlük bir video görüntüsü izledim ve çok net bir şekilde görünce o olduğunu anladım. Eşyaları çamaşır sepetine yükledi, taşıyamayacağı kadar doldurdu. Sürükleyerek götürdü, güvenlik kamerasından görülüyor.” dedi.

‘ARADIM VE EVİN BOŞ OLDUĞUNU ÖĞRENDİM’

Hırsızlık yaptığı iddia edilen FU’nun olaydan önce kendisini aradığını belirten Cengiz Şerbetçi, “Kadını daha önce tanıyordum. Bir arkadaşım vasıtasıyla geldi. Olaydan önceki gün ne yapacağımı sordu. , ben de evime gelmeyeceğimi söyledim. Evimin boş olduğunu anlayınca planını yaptı herhalde” dedi.Şerbetçi’nin şikayeti üzerine polis FU’yu yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu