Ekonomi

Under Armour Kevin Plank’ı CEO, El-Erian’ı Yönetim Kurulu Başkanı olarak atadı

BALTIMORE – Under Armour, Inc. (NYSE: UA, UAA) bugün bir liderlik geçişini duyurdu ve şirketin kurucusu Kevin Plank 1 Nisan 2024’ten itibaren Başkan ve İcra Kurulu Başkanı olarak dizginleri ele alacak. Plank, Başkanlık, CEO’luk ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinden istifa eden Stephanie Linnartz’ın yerine geçecek.

Bu değişiklikle eş zamanlı olarak, 2018’den bu yana bağımsız direktör ve 2020’den bu yana Baş Direktör olarak görev yapan Dr. Mohamed A. El-Erian, icracı olmayan Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenecek.

1996’da Under Armour’ı kuran ve 2019’a kadar şirkete liderlik eden Plank, şu anki Yönetim Kurulu İcra Başkanlığı görevinden geçerken, direktörlük görevini sürdürecek.

Şirkette 30 Nisan 2024 tarihine kadar danışman olarak kalacak olan Linnartz, liderlik ekibini güçlendirmek ve ABD’de UA Rewards sadakat programının başlatılmasını da içeren şirketin tüketici stratejisine odaklanmakla tanınıyor.

Plank yaptığı açıklamada Linnartz’a katkılarından dolayı teşekkür ederek ürün tasarımı, tedarik zinciri ve tüketici bağlantısının yenilenmesindeki rolünü vurguladı. Linnartz ise görev süresini gururla değerlendirerek, liderliği altında kaydedilen stratejik ilerlemeyi vurguladı ve şirketin gelecekteki büyümesi için temeline duyduğu güveni ifade etti.

Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Dr. El-Erian, Linnartz’ın değerli katkılarını takdir etti ve hissedar değerini artırmak ve şirketi ileriye taşımak için Plank ve liderlik ekibiyle yakın bir şekilde çalışmayı beklediğini dile getirdi.

Plank’ın CEO olarak geri dönüşü, Under Armour’ın güçlü yönlerinden yararlanmak ve sporculara, müşterilere ve hissedarlara fayda sağlayacak dengeli iş kararları almak amacıyla pandemi sonrası zorlukları aşmaya devam ettiği bir döneme denk geliyor.

Merkezi Baltimore, Maryland’de bulunan Under Armour, markalı atletik performans giysileri, ayakkabıları ve aksesuarlarının önde gelen mucidi, pazarlayıcısı ve dağıtıcısıdır. Bu liderlik değişimi, şirketin sporculara ilham verme ve büyümeyi sürdürme stratejisinin bir parçasıdır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu