Teknoloji

World of Warcraft: Dragonflight Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

28 Kasım’da Blizzard Entertainment, World of Warcraft: Dragonflight’ı piyasaya sürecek. Heyecan ve merak büyüyor. Yeni macera, beş bölgeli yeni bir kıta olan Dragon Isles’ta geçiyor. Adalar, World of Warcraft lügatında yıllardır varlar, fakat bu, oyuncuların pozisyonu birinci kere keşfetmeleri olacak.

Blizzard ayrıyeten, oynanabilir yeni bir ırk ve sınıfın tanıtımıyla birlikte kimi temel özelliklerin yenilendiğini de duyurdu. Ejderha Adaları uyanırken ve oyuncular yeni bir macera çağına girmeye hazırlanırken, Blizzard oyunun yeni genişleme paketinde neler olduğunu keşfetmeye yarayacak bir rehber yayınladı.

İşte World of Warcraft: Dragonflight hakkında bilmeniz gereken beş şey:

Dragonflight’in oynanışı neyi merkez alacak?

Ejderha Adaları bir vakitler ejderha krallığının kalbiydi, ta ki Lejyon’un Azeroth’a akınlarının sonucu olan ve adaların büyüsünün birçoklarını gören Büyük Ayrışma’nın ardından ejderhalar eski vatanlarını geride bırakmak zorunda kalana kadar.

Şimdi Adalar yeniden uyanıyor, bir kez daha elemental büyüyle kabarıyor ve ejderhalar miraslarını geri almaya ve Azeroth’un koruyucuları olarak hak ettikleri yerlerine dönmeye hazırlar. Bununla birlikte, adalar elbet son 10.000 yılda, yeni zorluklar ve ejderhaların cetlerinin konutlarını hakikaten geri alabilmeleri için yüzleşmeleri ve üstesinden gelmeleri gereken eski düşmanların tekrar ortaya çıkmasıyla değişti. Oyuncular Ejderha Adaları’nda maceraya atılırken ejderhalara yardım edecek, eski topraklarını keşfedecek ve uzun zamandır unutulmuş sırları ortaya çıkaracak ve ayrıca Dragonflight’a geri dönen Tuskarr üzere öteki ölümlü ırklarla karşılaşacaklar.

Dragonflight nerede gerçekleşiyor?

Genişleme, keşfedilmemiş bir kıta olan Dragon Isles’ta gerçekleşiyor. 10.000 yıldan uzun müddettir saklanan bu yer, ismini çok az kişinin duyduğu ve daha da azının gittiği bir yer, yani eski ve yeni oyuncular için keşfedilecek çok şey var.

Dragon Adaları, oyundaki yeni bir hava hareketi biçimi olan Dragonriding için özel olarak tasarlanmış, World of Warcraft genişlemesi için şimdiye kadar yapılmış en büyük kıtadır. Oyuncular yeni bölgelerde göklere çıkacak ve dört ana seviyelendirme bölgesinin her birinde özelleştirilebilir bir ejder bineği kazanacaklar.

Adalar beş bölgeden oluşuyor – dördü tesviye bölgesidir, Yasak Erişim ise Dracthyr Evoker sınıfı için başlangıç bölgesidir. Oyuncular, birinci oyunlarında bölgeler ortasında sırf sırasıyla ilerleyebilirler:

● The Forbidden Reach (yalnızca Dractyr Evoker sınıfı)

● Uyanan Kıyılar

● Ohn’ahran Ovaları

● Azure Yayılımı

● Taldraszular

Genişlemede hangi yeni karakterler yer alacak?

Genişleme, World of Warcraft’ın birinci oynanabilir ırk ve sınıf kombinasyonu olan Dracthyr isimli yeni bir ejderha ırkını ekleyecek. Oyuncular, bir karakter oluştururken özelleştirilebilen düşmanlarla savaşmak ve mahzurların üstesinden gelmek için insansı bir görünüm formu ile draconic bir form ortasında geçiş yapabilir.

Dracthyr’e kendi benzersiz oynanabilir sınıfı verilecek: Evoker. Oyuncular bağlılıklarını Horde veya Alliance olarak seçmek zorunda kalacaklar. Evoker’lar iki temel uzmanlığa sahiptir: yıkım ve koruma, yani ateşli nefes saldırıları ile göklerden savaşabilecekleri ve müttefiklerini desteklemek için şifa için büyülü yetenekler kullanabilecekleri anlamına geliyor.

Oyuncular, yepyeni bir başlangıç deneyiminde Dracthyr’in kıssasıyla tanışacak ve Dragon Isles’ı keşfetmeden evvel yeni yetenekleri uygulayabilecekler. Dracathyr, 58. düzeyden oyuncular tarafından kullanılabilir.

Yeni özelliklerden kimileri nelerdir?

Dragonflight, oyuncuların yeni büyü ve yetenek kombinasyonları oluşturmasına imkan tanıyan daha karmaşık bir yetenek sistemi sunacak. Ana “sınıf ağacı” sınıfınız için yararlı maharetlere sahip olacak, “uzmanlık” ağaçları ise saldırgan yahut uygunlaştırıcı güçleri artıracak ve mevcut rol performansına odaklanacak ve bulunduğunuz uzmanlığa ahenk sağlayacak.

Yeni yetenek ağacı sistemi kapsamında oyuncular, daha evvel mümkün olmayan büyü ve yetenek kombinasyonları oluşturabilecekler.

Kullanıcı arayüzü ayrıyeten 18 yıl içinde birinci büyük yenilemesini alacak ve tasarımı geliştirerek daha cazibeli, erişilebilir ve ayarlanabilir hale getirecek. Oyuncular, daha büyük bir küçük harita ve kolaylık için sıhhat çubuğu ile dağınık bir görünüm görmeyi bekleyebilirler. HUD da geliştirildi ve oyuncular artık ekranda kaydedilebilen, düzenlenebilen, kopyalanabilen ve isimlendirilebilen seçili öğeleri hareket ettirebilecek.

Peki yeni Dragonflight meslekleri nelerdir?

Dragonflight’ta meslekler, üç ana ögeyle birlikte büyük bir revizyondan geçecek:

● Hazırlama buyrukları – oyuncuların, kendileri için yanlışsız meslek yahut uzmanlığa sahip olmasalar bile, öteki oyunculardan kendileri için bir şeyler yapmalarını istemelerine imkan tanır

● Uzmanlık üretimi – seçilen bir alanın makul bir alanına odaklanarak daha yüksek kalitede eserler üretin

● Kalite – hazırlanmış öğelerin kalitesi de güncellendi, yani öğe ne kadar güzel olursa, o kadar kullanışlı olur

World of Warcraft: Dragonflight hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, World of Warcraft web sitesine bakın yahut gerçek vakitli güncellemeler için resmi Twitter’ı takip edin.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu