Teknoloji

Xiaomi Smart Band 9 Geliyor! İşte Yeni Özellikler

Xiaomi Smart Band 9 için çalışmalar devam ediyor. 2023’te tanıtılan Smart Band 8 sonrasında yeni model daha gelişmiş bir deneyim sunacak.

Xiaomi Smart Band 9 ile ilgili Xiaomi cephesinden herhangi bir açıklama yapılmamış olsa da sızıntılar ile yeni modele dair bilgiler gelmeye devam ediyor. Yakın zamanda yeni modelini tanıtması beklenen Xiaomi Smart Band 9 için beklentiler daha büyük ekran, batarya, NFC sürümleri ve gelişmiş sağlık takibi özellikleri.

Daha Büyük Ekran ve Pil

Xiaomi Smart Band 8, Always on Display desteğine sahip olan 1.6 inçlik AMOLED panel ile tanıtılmıştı. Ancak Xiaomi Smart Band 9 modelinde daha büyük bir ekran kullanılacak. Ovalleştirilmesi beklenen bu ekran tasarımıyla önceki serilerden ayrılacak. Batarya cephesinde de 190mAh’a karşı daha büyük bir kapasiteye yer verilmesi bekleniyor.

Xiaomi’nin yaklaşmakta olan Smart Band 9 modeli geçen ay sertifika almış ve raporları ortaya çıkmıştı. Bu raporda ise Smart Band 9’un NFC ve NFC özellikli olmayan seçenekle piyasada olacağı netlik kazandı. M2345B1 ve M2346B1 model numarasıyla takip edilen yeni modeller NFC konusunda da kullanıcılara seçenek sunacak.

Xiaomi Smart Band 9 Geliyor! İşte Yeni Özellikler

Akıllı Takip, Gelişmiş Özellikler

Xiaomi Smart Band 8’de sağlık takibi için gelişmiş özelliklere yer verilmiş, önemli iyileştirmeler yapılmıştı. SpO2 kan oksijen haritalaması, uyku takibi, kalp atış hızı izleme, kadın adet döngüsü takibi ve VO2 stres seviyeleri haritalaması yeni modelle birlikte dikkat çekmişti. İnteraktif boks modu gibi pek çok özel spor modunun desteklendiği Xiaomi Smart Band modelinin yeni versiyonunda daha gelişmiş sensörler ile daha iyi takibin yapılması sağlanacak.

Xiaomi Smart Band 9 Pro adında yeni bir modelin piyasaya sunulması beklense de son raporlarda böyle bir versiyonun olmadığı ortaya çıktı. Bu nedenle Xiaomi Smart Band 9 tek bir versiyon olarak, yükseltilmiş donanımlarıyla tanıtılacak.

Xiaomi Smart Band 9 Ne Zaman Tanıtılacak?

Yeni akıllı ürünlerle ilgili en çok merak edilen tanıtım tarihi. Smart Band 8, 2023 yılının Nisan ayında tanıtılmış ve Çin’de piyasaya sürülmüştü. Bu yüzden Smart Band 9’un tanıtımının önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu