Haber

Aleyna Tilki’nin davasında annesi dinlendi

Üsküdar’da 29 Aralık 2021’de şarkıcı Aleyna Tilki’nin ikamet ettiği siteye izinsiz girip dikenli tellerin üzerinden atlayan takıntılı hayranı Muhammed Erkam A.’nın (25), “rahatsız etmek” suçundan 4 yıla kadar hapsi istendi. “halkın huzur ve sükuneti” ve “ikamet dokunulmazlığının ihlali”. yargılama devam etti.

Anadolu 58. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Muhammed Erkam A. ile müşteki Aleyna Tilki katılmadı. Salonda müştekinin avukatı ve annesi Havva Öztel hazır bulundu.

“Gerçekten bilmiyorum”

Anne Havva Öztel, “Daha önce barınma girişimleri oldu. aslında bilmiyorum Rezidansta küçük kızım Ayça vardı, Aleyna ile konserdeydim. Kendisini sağlık memuru olarak tanıttı. olay günü siteye girmeye çalıştı ancak güvenlik gelmeyince bu kez duvarı ve çiti kırarak siteye girdi. Bu tarihten önce sanık konuta birkaç kez çiçek göndermişti. Bildiğim kadarıyla sanıkların hep sosyal medya aracılığıyla Aleyna’ya ulaşmak için uğraştığı durumlar oldu. Sanıklardan şikayetçiyim”dedi.

Oğlunun kendisini cep telefonundan engellediğini söyleyen baba, duruşmaya seyirci olarak katıldı.

Şikayetçinin avukatı, “Sanığın sosyal medya mesajlarının ve arkadaşlık isteklerinin ekran görüntülerini de sağlayacağız. Yüksek güvenlikli alana telleri aşarak giren şahıs hakkında uzaklaştırma kararı talep ediyoruz. Müvekkil Aleyna’nın yoğunluğundan dolayı katılamamaktadır. Şikayetçiyiz” dedim. Mahkeme eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Mahkeme, eksikliklerin giderilmesi ve Adli Tıp Kurumu’ndan istenen raporun gelmemesi nedeniyle duruşmayı erteledi.

niluferhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu