Haber

Bu Kabine Toplantısını Milyonlarca Kişi Bekliyor: İşte Toplantının Gündem Maddeleri

Kabine Toplantısı, ağır gündemle bugün Beştepe’de toplanacak. Milyonlarca kişinin merakla beklediği toplantıda Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi ile sözleşmeli çalışanlara kadro çalışmasının da görüşülmesi ve karar bağlanması bekleniyor.

İlk gündem Pençe Kılıç Harekatı

Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bugün Beştepe’de yapılacak. Pençe Kılıç hava harekatı devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan kara harekatını işaret etmişti. Toplantıda bölgedeki son durum ve harekata ait yol haritası pahalandırılacak.

Milyonlarca kişi EYT ve sözleşmeliler konusunun cevabını bekliyor

Milyonlarca kişinin merakla beklediği EYT düzenlemesi, kontratlı işçi ile taşeron ve süreksiz personellerin durumu toplantıda konuşulacak hususlar ortasında. 

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin bir müddet evvel kamudaki tüm kontratlı çalışanı kapsayan düzenlemenin kabine toplantısında ele alınacağını duyurdu. 

Bu kapsamda düzenlemenin son hali görüşülecek.

Enflasyonla uğraşta son durum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son olarak “Önce faizi tek haneye indirdik, enflasyon da inecek’ açıklaması yapmıştı. Bu kapsamda atılacak adımlar da toplantının ana gündem unsurlarından biri.

Açıklamayı Cumhurbaşkanı yapmak

Beştepe’de yapılacak olan Kabine Toplantısı sonrasında açıklamaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu