Yaşam

Haftanın Sinir Stresini Uzaklaştıracak 15 Gülme Garantili Komedi Filmi

Kahkaha sinir gerginliğini gidermenin en iyi yoludur: İzlerken gülmeden duramayacağınız, karnınızı ağrıtacak komedi filmlerini sizler için derledik.

Not:Film bilgileri IMDb ve TMDb’den alınmıştır.

Kaynak:https://www.reddit.com/r/AskReddit/co…

15. Aptal Ajan: Altın Kuş (2002)

IMDb’si: 6.2

Özet: Austin Powers Dr. Evil ve Mini’yi hapse attı ama onları kapalı bir yerde tutmak çok zor. Güvenliğin en üst düzeye çıkarıldığı cezaevinden bile kaçmayı başarıyorlar. Dr. Evil’in bu seferki planı Austin Powers’ı daha doğmadan yok etmektir. Bu nedenle casusumuz elbette babasını yakalamayı planlayan Doctor Evil’in planlarını bozacaktır.

Müdür:Jay Hamamböceği

14. Yapımcılar (2005)

IMDb’si: 6.3

Özet: Hamlet’in yapımcı Max Bialystock tarafından sahnelenen müzikal versiyonu Funny Long, açılış gecesinde perdeyi kapattı. Leo Bloom, Max’e bir teklifte bulunur. Hitler’in Baharı müzikali için fazlasıyla para toplayacaklar, sonra perdeyi kapatıp parayı cebe atacaklar.

Müdür:Susan Stroman

13. Aptallar (2006)

IMDb’si: 6.5

Özet: ‘Sıradan Amerikalı’ tanımını temsil eden asker Joe Bauers, Amerikan hükümetinin yürüttüğü özel bir proje kapsamında uyutulur. Ancak nerede uyuduğu unutulan kahramanımız 500 yıl sonra uyandığında toplumun büyük ölçüde değiştiğini görecektir. Artık tamamen aptallaşmış insanların oluşturduğu bu yeni toplumda ‘en akıllı’ kişi odur…

Müdür:Mike Hakim

12. Yedek Polisler (2010)

IMDb’si: 6.6

Özet: Highsmith ve Danson şehrin kahraman polis memurlarıdır. Ödüllü polis memurları sadece şehir halkının değil aynı zamanda polis teşkilatının da idolüdür. Dedektif Terry Hoitz ve Adam Gamble masalarında evrak işlerine gömülmüş polis memurlarıdır. Günlerini monoton bir şekilde geçiren ortaklardan Terry sıkılmaya başlar. Artık herkesin Highsmith ve Danson’u kıskanmasına dayanamıyor. Böylece ortağı Alan’ı da yanına alıp sokaklara çıkıp ne kadar ‘sert polisler’ olduklarını kanıtlamaya karar verir. Ancak dost canlısı polislerin planları umdukları gibi işlemez.

Müdür:Adam McKay

11. Üvey Kardeşler (2008)

IMDb’si: 6.9

Özet: Brennan Huff, orta sınıf işlerde çalışan ve annesi Nancy ile birlikte yaşayan, otuz dokuz yaşında bir adamdır. Dale Doback, babası Robert ile birlikte yaşayan kırk yaşında işsiz bir adamdır. Robert ve Nancy evlenip birlikte yaşamaya başladıklarında Brennan ve Dale zorunlu olarak üvey kardeş olarak birlikte yaşamaya başlarlar. Kendilerine duydukları hayranlık ve saldırgan tembellikleri aileyi parçalamakla tehdit ederken, bu iki orta yaşlı, az gelişmiş ve aşırı büyümüş çocuk, anne ve babalarını yeniden bir araya getirmek için mantıksız ve ayrıntılı bir plan yapar. Planın başarıya ulaşması için tuhaf bir şekilde işbirliği yapmaları gerekir ancak bu yüzden muhtemelen evden atılacaklardır.

Müdür:Adam McKay

10. Şaşırtıcı Polisler (2001)

IMDb’si: 7.0

Özet: Her zaman macera arayan Eyalet polisi otoyolları cehenneme çevirerek motosikletçilerin sürekli dikiz aynalarını kontrol etmelerine neden oluyor. Devlet yönetimi tarafından kapatılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan ve yerel polisle de anlaşamayan Süper Polisler, ortadan kaybolmak üzereyken kendilerini büyük bir komik maceranın içinde bulurlar. Bir ceset bulunup olası bir uyuşturucu ticaretinin ortaya çıkmasıyla her şey daha da karmaşık bir hal alır. Muhteşem Polisler, suçu önlemek ve işlerini kaybetmemek için yerel polisle rekabet eder.

Müdür:jay chandrasekhar

9. Memnun Gilmore (1996)

IMDb’si: 7.0

Özet: Adam Sandler bu eğlenceli komedide sizi kahkahalara boğacak. Happy, golf oyuncusuna dönüşen kaba bir hokey oyuncusudur. Golf alanındaki maskaralıklarıyla medyada sansasyon yaratmaya başlar ve bu ağırbaşlı sporu çılgın bir spora dönüştürür.

Müdür:Dennis Dugan

8. Kötü Kızlar (2004)

IMDb’si: 7.1

Özet: Afrika’da zoolog olan ailesi tarafından yetiştirilen, okula gitmeyen, evde sadece özel eğitim alan Cady, güçlü olanın hayatta kalması ilkesini yaşayarak öğrendi. Ancak 15 yaşına gelip liseye başladığında orman kanunlarının bambaşka bir boyut kazandığını fark eder. Okulun en tanınmış kızının eski sevgilisine aşık olan Cady için işler iyice karışır.

Müdür:İşaret Suları

7. Tropikal Fırtına (2008)

IMDb’si: 7.1

Özet: Tropic Thunder filmi, aksiyon filmlerinde oynayan oyuncuların yetiştirildiği Dale Dyle adlı eğitim kampında kalan ve daha sonra topluma dönen oyuncuların gerçek hayatta karşılaştığı zorlukları anlatıyor. Savaş sinemasında oyunculuğa başlayan oyuncularımız, gerçek savaş koşulları altındayken eğitim kampında öğrendiklerini sinemada uygulamak zorunda kalıyor ve ortaya sinema içinde bir sinema komedisi çıkıyor.

Müdür:Ben Stiller

6. Aptal ve Aptal (1994)

IMDb’si: 7.3

Özet: Bir işte tutunamayan baş belası ikili Jim Carrey ve Jeff Daniels, para dolu bir çantayı güzel sahibine teslim etmek için maceralı bir yolculuğa çıkarlar. Bu arada yollarına çıkmak isteyen polislerin, haydutların ve diğer şanssız insanların kafasını karıştırırlar. Silinen ve alternatif sahneler, detaylı yapım süreci yorumu. ve ekstra dakikalarıyla bu film tüm zamanların en aptalca şakalarını sunuyor.

Müdür:Peter Farrelly

5. Ofis Çılgınlığı (1999)

IMDb’si: 7.6

Özet: Peter Gibbons, orta yaş krizine biraz erken girmiş, işine ve çalıştığı şirkete kendini harcamış bir bilgisayar programcısıdır. Ancak artık dayanılmaz olan ve beynini uyuşturan sonsuz rutinden çok sıkılmış ve bunalmıştır. Doğrusunu söylemek gerekirse özel hayatı pek parlak değil. Elbette bir kız arkadaşı var ama aldatıldığından emin.

Müdür:Mike Hakim

4. Çok Kötü (2007)

IMDb’si: 7.6

Özet: Seth (Jonah Hill) ve Evan’ın (Michael Cera) üniversiteye gitmeden önce yapmak istedikleri tek şey bekaretlerini kaybetmektir. Bunu başarmak için o geceki parti için içki almaları gerekiyor. Üçlü, McLovin lakaplı arkadaşları Fogell’in (Christopher Mintz-Plasse) ve sahte kimliğinin yardımıyla, beceriksiz polislerden (Knocked Up’tan Seth Rogen ve Saturday Night Live’dan Bill Hader) bu yakalanması zor içki için komik bir kovalamacaya girişiyor. öfkeli komşular ve kıskanç aşıklardan kaçacaklar.

Müdür:Greg Mottola

3. Gezgin Vampirler (2014)

IMDb’si: 7.6

Özet: Bir belgesel grubu, vampirlerin yaşadığı bir eve, hayatlarına zarar gelmeyeceği garantisiyle misafir olma fırsatını yakalar. Bu konutta Viago (Taika Waititi), Deacon (Jonny Brugh), Vladislav (Jemaine Clement) ve Petyr (Ben Fransham) isimli dört vampir yaşamaktadır. Daha sonra onlara Nick (Cori Gonzalez-Macuer) adında başka bir vampir katılacaktır. Bu vampirlerin bütün acıları oldukça sıradan; Aslında sadece yeme alışkanlıkları sıradan insanlardan farklıdır. Belgeselciler vampirlerin günlük yaşamlarını en ince ayrıntısına kadar belgelemeye çalışırlar. Bu dünyada bir vampir olarak hayatı sürdürmek iddia edildiğinden daha zordur.

Müdür:Taika Waititi

2. Sıkı Polisler (2007)

IMDb’si: 7.8

Özet: Nicholas Angel, Londra’nın gelmiş geçmiş en başarılı polis memurlarından biridir. Diğer polislere göre %400 daha fazla tutuklama yaparak kırdığı rekor ve üstün çalışma temposu ile en dikkat çeken polis memurudur. Ancak bu durum bazı dezavantajları da beraberinde getiriyor. Nicholas’ın bu başarısı diğer polis memurlarının moral ve motivasyonunu olumsuz etkiler. Bunun üzerine üstleri Nicholas’ı yeteneklerinin fazla dikkat çekmeyeceği bir yere göndermeye karar verirler. İnsanların suç işlemenin ne demek olduğunu neredeyse bilmediği, son derece sessiz bir kasaba olan Sandford’a gönderilir. İyi niyetli ama aptal bir polis memuru olan Danny ile ortak olmak zorunda kalan Nicholas’ın bu sessiz hayata alışması son derece zordur. Peki beklenmedik olaylar Sandford’un göründüğü kadar sakin ve suçsuz olmadığını mı kanıtlıyor? Nicholas’ın beklediği hamle yine onu bekliyor gibi görünüyor.

Müdür:Edgar Wright

1. Zombilerin Şafağı (2004)

IMDb’si: 7.9

Özet: Shaun hayatında henüz önemli bir şey başaramadı. Tüm hayatı, nedenini hala bilmediği işi, iki çılgın ev arkadaşı Ed ve Pete, kız arkadaşı Liz ve annesi arasında bölünmüştür. Hayatındaki en değerli şey kendini bulduğu tek yer olan Winchester adlı bardır. Liz tarafından ilgisiz olmakla, annesi tarafından beceriksiz olmakla suçlanırken, arkadaşları onun hakkında yorum yapacak kadar akıllı bile değildir. Shaun, bir gün hayatının fırsatını yakalayacağını düşünerek zamanını geçirirken, zombiler tüm Kuzey Londra’yı istila eder. Sokaklar ölülerle doluyken, ölüm yanı başınızdayken nasıl hissediyorsunuz? Elbette Shaun gibi sevdiğiniz herkesi kurtarıyorsunuz. Aslında listede kaydedilecek yalnızca dört isim var; Liz, Ed, Pete ve annem.

Müdür:Edgar Wright

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu