Yaşam

Harran Üniversitesi’nde Önemli Bir Merkez Kuruluyor

Harran Üniversitesi, Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD) ve IQVET 3 programı ile birlikte yürütülen ‘Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanında Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Projesi’ Toplantı ve 2. Diyalog Etkinliği Isıtma Soğutma İklimlendirme Araştırma ve Eğitim Vakfı (İSKAV) programında yer aldı.

İstanbul’da gerçekleşen programa Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Şanlıurfa Teknokent Genel Müdürü Doç. İbrahim Berkan Aydilek, GAPYENEV Başkanı Prof. Dr. Azmi Aktacir, OSB Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Prof. Cevher İlhan Cevheri, Dr. Öğr.Gör. Görmek. Mehmet Akif İlkhan, Öğretim Üyesi ile. Ahmet Ersin Altıparmak, bakanlık temsilcileri, akademisyenler ve şube temsilcileri katıldı.

Üniversite-sanayi işbirliğine verilen önemden hareketle Harran Üniversitesi’nde yetişmiş ara eleman, usta ve branşın ihtiyacı olan ustalar yetiştirilecektir.

Ülkemizde teknik eğitim düzeyini yükseltmek amacıyla yürütülen programın eğitim ve uygulama yeri Harran Üniversitesi Yenilenebilir Güç ve Güç Verimliliği Merkezi (GAPYENEV) olarak belirlendi.

GAPYENEV’de kurulacak merkez her zaman yenilikçi teknolojilerin öğrenilmesi için sektörel bir eğitim merkezi olacaktır. Harran Üniversitesi bünyesindeki eğitim merkezi, hem online hem de uygulamalı eğitimler gerçekleştirerek ulusal ve uluslararası düzeyde sertifikasyon sağlayabilecektir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Şanlıurfa’nın ihtiyacını karşılamak üzere kurulan bu merkez, mesleki alanda daha nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla günümüz teknolojilerini kullanarak tesisat teknolojisi ve iklimlendirme öğretmenlerinin mesleki bilgi ve becerilerini bir üst düzeye taşıyacaktır. ve teknik liselerin yanı sıra bölümde görev yapan çalışanların mesleki niteliklerinin artırılmasıdır. temin edilmiş olacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu