Haber

Herkesin merak ettiği soru canlı yayında soruldu! Deprem uzmanından yüreklere su serpen sözler

Düzce’de bugün sabaha karşı merkez üssü Gölyaka ilçesi olan 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Marmara ve İç Anadolu bölgelerindeki birçok ilde hissedilen depremde, Düzce’de kimi köylerde ahırlar yıkıldı, meskenlerde hasar ve duvarlarında çatlaklar oluştu.

68 VATANDAŞIMIZ YARALANDI

Depremde, birçok yüksekten atlamaya bağlı olarak 68 vatandaşımız yaralandı. Son durumu aktaran Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, “Yaralılarımızdan birisinin durumu ağır. Entübe durumda ve solunum cihazına bağlı. Birinci kattan düşmüş. Afganistan uyruklu. 28 yaşında bir kişi. Beyin kanaması var. Toparlayabileceğini umuyoruz. Toplam 68 yaralımız var. Yaralıların 26’sı hastanede yatış yapılarak takip ediliyor. Ağır yaralımız dışında diğer vatandaşlarımızın genel durumları iyi” sözlerini kullandı.

“BEKLENEN BÜYÜK DEPREMİN HABERCİSİ DEĞİL”

Deprem sonrası akıllara ise birinci olarak”Düzce depremi beklenen İstanbul depremini tetikler mi?” sorusu geldi. Mevzuyla ilgili katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulunan Sarsıntı Uzmanı Profesör Tabip Şükrü Ersoy yüreklere su serpti. Ersoy, “Deprem aslında aynı fay hattı üzerinde. Ancak Marmara’da beklenen büyük depremi tetiklemesi mümkün değil. Zaten Marmara’nın kendi içinde bir potansiyeli var. Eninde sonunda büyük bir deprem olacak orada. Fakat Düzce depreminin onu tetiklemesi mümkün değil. Birbirlerini tetiklemesi mümkün değil.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu