Haber

Refah Partisi Cumhur İttifakı’na katıldı

Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Felaketleri görünce hayır dedik, ülkemizi, milletimizi, devletimizi bu 7 masanın felaketlerine teslim edemeyiz. Bunu söyledik ve kararımızı verdik. Cumhur İttifakı’nda yer almak için.” söz konusu.

Erbakan, partisinin Pir Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlediği “Bilecik Buluşması” programında Türkiye genelindeki coşku ve heyecanı, Refah Partisi ve Cumhur İttifakı’na Bilecik’te gösterilen teveccühü görmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi. . .

Milletin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Yeniden Refah Partisi’ne desteğinin her geçen gün arttığını ifade eden Erbakan, bunu en yakından sahada gördüğünü söyledi.

“İnşallah 14 Mayıs seçimlerinde milletimiz basiret gösterecek ve Allah’ın izniyle gereğini yapacaktır. Partimiz kısa zamanda büyük mesafeler kat etti. Siyasete nezaket getiren yaklaşımı milletimizin teveccühüne lâyık görüldü. Partimiz, Türk siyasetinin ve 14 Mayıs seçimlerinin değerli aktörlerinden biri haline gelmiştir.” İşte böyle bir noktada Refah Partisi olarak devletimiz, milletimiz, yeni nesillerimiz, ailemizin bekası ve çocuklarımız için çok stratejik bir karar aldık ve parti olarak 14 Mayıs’a girme kararı aldık. Cumhur İttifakı çatısı altında seçimler yapıldı. verdik.”

Neden Cumhur İttifakı’nda yer aldıklarını anlatan Erbakan, “Çünkü karşı bloğun telaffuzu, amaçları, açıklamaları, zihniyeti onun için net. 7’li masa dediğimiz blok afetlerin peşinde. Teslim olamayız dedik. milletimizi, devletimizi bu 7’li masanın felaketlerine, 7’li masanın yeniden iktidara gelmesine Refah Partisi olarak vesile olamayız ve Cumhur İttifakı’nda yer alma kararı aldık.” dedi.

Erbakan, AK Parti ile imzaladıkları mutabakat zaptında eleştirdikleri her konuya imza attıklarını, bu maddelerin uygulanmasını takip edeceklerini bildirdi.

Refah Partisi’nin ittifak vesilesiyle 21 yıllık aradan sonra 14 Mayıs’ta Milli Görüş’ü yeniden Meclis’e taşıyacağını kaydeden Erbakan, Milli Görüş’ün Meclis’te milletin sesi ve nefesi olacağını bildirdi.

Erbakan, Türk milletinin 14 Mayıs’ta gereğini yapacağını ve öngörüsünü ortaya koyacağını belirterek, Türkiye’nin bir daha 28 Şubat karanlığına sürüklenmesine izin vermeyeceğini, Anadolu halkının kazanımlarını kaybetmesine izin vermeyeceğini sözlerine ekledi. İnanç özgürlüğü alanında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu