Haber

Silahlı Saldırgan ABD’nin Maine Eyaletinde Aranıyor

ABD’nin Maine eyaletinde dün geceden bu yana en az 22 kişiyi öldüren, 60 civarında kişiyi de yaralayan silahlı saldırganı arama çalışmaları sürüyor. Yetkililer bugün okulların kapatılacağını belirterek Lewiston kenti sakinlerini evden çıkmamaları konusunda uyardı.

Maine eyaletinin Lewiston kentinde dün gece 40 yaşındaki Robert R. Card isimli silahlı saldırganın gece boyunca şehrin sokaklarında dolaşarak en az 22 kişiyi öldürdüğü duyuruldu. Yerel basında yaralı sayısının 60 civarında olduğu belirtildi. Polis, saldırganın henüz yakalanmadığını belirterek, “Kamuoyunun dikkatine. Lewiston’da birçok yerde çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırı olayı meydana geldi. Polis şu anda saldırganı arıyor” dedi. Bowdoin’den Robert R. Card (04/04/83). Card’ın “Silahlı ve tehlikeli olduğu düşünülüyor. Görülen kişiler Kart’a yaklaşmamalı veya onunla iletişime geçmemelidir. Lewiston’da evde kalma emri devam ediyor.”

Maine Eyalet Valisi Janet Mills şunları söyledi: “Lewiston’daki aktif silahlı saldırı durumunun farkındayım ve bu konuda bilgilendirildim. Bölgedeki herkesi Eyalet ve yerel kolluk kuvvetlerinin talimatlarına uymaya çağırıyorum. Durumu izlemeye devam edeceğim ve Kamu güvenliği yetkilileriyle yakın temas halinde olun.”

OKULLAR KAPALI

Eyaletteki devlet okulları birliği, bugün eğitime ara verildiğini açıklayarak, “Yarın okullar kapalı. 26 Ekim 2023 Perşembe günü Lewiston Okullarında şu anda eğitim verilmeyecek. Şu anda hala pek çok bilinmeyen var. Bilgi” hızlı hareket eder, ancak her zaman doğru değildir. Lütfen yerinizde kalın veya güvenli bir yerde kalın.” “Mevcut olmaya devam edin. Uygun olduğunda sizi bilgilendirmeye ve sonraki adımlar hakkında sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu