Haber

Erciyes Kayak Merkezi Tıkandı

Türkiye’nin en önemli kış turizmi merkezlerinden biri olan Erciyes Kayak Merkezi, kayak sezonu ve yarıyıl boyunca yoğun oluyor. Bu yıl sonuna kadar 2,5 milyon ziyaretçiye ulaşmayı hedeflediklerini belirten Erciyes A.Ş. Genel Müdür Zafer Akşehirlioğlu, “4 kapıda da her seviyeye yönelik imkanlarımız var” dedi.

Erciyes’in 4 kapısında da 4/4 hizmet verildiğini belirten Zafer Akşehirlioğlu, “Bilindiği gibi Aralık ayında dönemimize başladık. Yarıyıl tatilinin başlamasıyla yoğunluğumuz arttı. Karnesini alan çocuklarımız kartlar burada koştu, misafirlerimiz burada koştu. Biz o günden bu güne kadar buradayız. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bilindiği gibi Erciyes’te pistlere çıkan 4 adet giriş noktası var. Bunlar pistlerde birbirine bağlı ve 4’ü de kapılarımızdan biri açık. 4 kapımızda da aynı imkanlar mevcut. Kapılarda yeni başlayanlar, uzman kayakçılar ve kızaklar için aynı imkanlara sahibiz. Şu anda tüm pistler ve teleferikler birbirine bağlı. Dönemin gelmesiyle birlikte, tabi ki rezervasyonlar arttı, yoğunluğumuz arttı. Tüm misafirlerimizi buraya davet ediyoruz ve geç kalmamalarını söylüyoruz. 4 kapıda 4-4 servisle 4 mevsim Erciyes’teyiz. Devam ediyor” dedi.

“Ziyaretçi hedefi 2,5 milyon”

Bu sezon ziyaretçi hedeflerinin 2,5 milyon olduğunu belirten Akşehirlioğlu, “Bilindiği gibi Erciyes, Türkiye’nin en büyük kayak merkezi ve bilinirliği her geçen yıl artıyor. Artık Divan, Zümrüt gibi pistlerimizi de hizmete açtık. Adrenalin tutkunları tarafından da çok seviliyor. Misafirlerimiz ya başlamak istiyor, ya da başlamak istiyor.” İster seviye ister uzman seviyesinde olsun herkese hitap eden parçalarımız var. Bu yıl beklentimiz bir aksilik olmazsa 2,5 milyon ziyaretçiye ulaşmak. Bu sene dönem sonuna kadar hedefimiz bu yönde. Bu yıl hem dönem içinde hem de sonrasında ulusal ve uluslararası birçok etkinliğimiz olacak. “Hem klasik yarışlarımız olacak, hem etkinliklerimiz olacak, hem de uluslararası yarışlarımız olacak. Bunların müjdesini burada verelim” dedi. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu