Ekonomi

Simge Danışman, “Experian Türkiye – Stratejik Çözümler ve İnovasyon”dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Experian Türkiye Stratejik Analiz ve İnovasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Simge Danışman, şirketin tüm stratejik ve yenilikçi çözümlerinden sorumlu olacak.

Experian Türkiye bünyesinde Convex Auto ML platformu, lokasyon bazlı gelir tahmin çözümleri, Ticaret Borçları başta olmak üzere birçok yenilikçi çözümün tasarımını ve pazar konumlandırmasını yöneten Simge Danışman’ın sorumluluk alanları arasında Açık Bankacılık, Alternatif Veri Kaynakları ve DAAS da yer alacak. Dizin ve Web Veri Puanı. .

Simge Danışman, şirketin yerel pazardaki faaliyetlerinin yanı sıra Türkiye’de geliştirilen ilk Auto ML platformu olan Convex’in Experian EMEA ve Experian APAC bölgelerinde pazar konumlandırmasını da yönetecek.

Kariyerine bankacılık ve danışmanlık sektörlerinde Risk Yönetimi ve Analitik alanlarında çalışarak başlamış, daha sonra Experian’ın analitik danışmanlık ekibini yönetmiştir. Nihayet; Experian’ın Türkiye, Orta Doğu ve Rusya Analitik Yönetim ve Stratejik Büyüme Yönetimi misyonlarını yürüten Danışman, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik bölümünde tamamlamıştır.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu